پورتال موسسه آموزش عالی آزاد فاخر

چهار شنبه، 5 اردیبهشت 1403 (Wed, 24 Apr 2024) | 22:30:22
مــرکز مشــاوره فاخــر
سوء استفاده از شناسنامه سرقتی
ســوال:
در مورخ 16/03/88 ، کیف دستی به همراه شناسنامه اینجانب جعفر نظری هنگام مسافرت به تهران به سرقت رفت، که بلافاصله جهت جلوگیری از سوء استفاده از شناسنامه ،مراتب را به شعبه 11 دادسرای ناحیه 16 تهران اعلام نمودم.
در مورخ 01/08/89 جهت اخذ وام ازدواج در بانک ملی شعبه مرکزی شهرستان ملایر از طریق استعلام بانک مرکزی متوجه سوء استفاده از شناسنامه خود گردیدم ، به نحوی که شخص کلاهبردار با تعویض عکس اصلی شناسنامه اینجانب با عکس خود و ممهور نمودن با مهر جعل شده اداره ثبت احوال تهران و ارائه کارت ملی تقلبی و بی اعتبار به راحتی توانسته در شعب3 بانک اقدام به افتتاح حساب جاری و صدور چندین فقره چک بلا محل نماید.
بلا فاصله با مراجعه به دادسرای ناحیه 16و مطرح نمودن موضوع ، دو راه جهت رفع مشکل پیشنهاد گردید :
1.شکایت از بانک به دلیل عدم توجه به مدارک و احراز هویت کامل و محروم شدن اینجانب از امکانات اجتماعی
2. پیگیری و همکاری از طرف بانک جهت رفع سوء اثرهرچه سریعتر چکهای برگشتی در بانک مرکزی.
ولی متأسفانه اینجانب به دلیل شرایط سکونت و همچنین شرایط شغلی(اشتغال در عسلویه)تا کنون قادر به پیگیری موضوع نشده ام.با این توصیفات در حال حاضر جهت اخذ وام مسکن ازبانک مسکن دچار مشکل جدی شده ام و با مراجعه به بازرسی بانک ها و ارائه مدارک اصلی در مورخ12/09/91 کتباً درخواست رسیدگی نموده ام.شایان ذکر است یکی از موارد کاملاً مشهود در جعل ، هماهنگ نبودن مهر روی عکس و مهر اصلی شناسنامه و مشخصات تنظیم سند شناسنامه است. لذا خواهشمند است جهت رفع مشکل اینجانب را یاری فرمایید.
پیشاپیش از همکاریتان کمال قدر دانی را دارم.


پاســـخ:
با سلام
می شود از بانک هم شکایت کرد البته اگر اختلاف مشخصات و جعل واضح باشد چون بانک در خصوص اصالت اسناد مسئولیتی ندارد فقط اسناد باید از نظر ظاهری قابل پذیرش و اصطلاحا با یک نگاه جعلی بودن قابل تشخیص نباشد چون در سه بانک این کار صورت گرفته احتمالا جعل دقیق و فنی بوده است . مشکل شما با طرح شکایت کیفری بر علیه ریس بانکی که حساب باز کرده هم قابل پی گیری است و از این طریق روی بانک فشار خواهد امد تا استعلام شما را پی گیری و از نام شما رفع سو بر گشت شود . ولی در حال حاضر با اداره حقوقی بانک های مربوطه تماس بگیرید و اظهار نمایید که با وکیل مشورت کرده ام پیشنهاد شکایت کیفری کارمند مربوطه را به اتهام جعل و استفاده از سند مجعول داده است احتمالا اداره حقوقی برای رفع مشکل شما همکاری نماید . موفق باشید .


کــد پیگیری: 77116323 تعداد بازدید: 8697
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد فاخر در شیراز است